ERKEK OVERSIZE POLO YAKA TİŞÖRT

ERKEK OVERSIZE POLO YAKA TİŞÖRT

Erkek modasının vazgeçilmezi olan oversize polo yaka tişört modelleri, hayatımıza tenis sporu ile birlikte giriş yapmıştır. 7 kez Grand slam kazanmış olan Rene Lacoste ideal tenis tişörtünü bulmaya çalışırken, nefes alabilen kumaş ile tasarlanan ve polo yakası ile konfor kadar estetikliği de sağlayan şık bir polo yaka tişört modeli ile tüm dünyanın karşısına çıkmıştır. Daha sonra 1926 yılında U.S Open tenis turnuvasında yapmış olduğu oversize polo yaka tişört modelini tanıtarak erkek modasında devlerin arasında yerini almıştır.

 

1950’li yıllarda Fred Perry’nin de oversize polo yaka tişört modelleri üretmesi üzerine, oversize polo yaka tişört giyim trendi yükselişe geçmiştir. 70’li yıllarda Ralph Lauren’in tasarladığı oversize polo yaka tişört modelleri ile de yalnızca spor değil, günlük kombinlerinde popüler ürünü haline dönüşmüştür.

 

Oversize Polo Yaka Tişört Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Erkekler genel olarak oversize erkek tişört modellerini sıkça tercih etmektedir. Tasarımcılar bu durumu göz önüne alarak oversize polo yaka tişört modelleri üretmeye başlamıştır. Erkeklerin oversize polo yaka tişört seçerken dikkat etmesi gereken noktalardan birisi kumaş türüdür. Sentetikten doğal kumaşa kadar birçok farklı kumaş türüyle karşımıza çıkan oversize polo yaka tişört modelleri için ipek veya ipek karışımları iyi bir seçenek olsa da terlemeyi çok fazla belli etmektedir. Bu nedenle bahar aylarında tercih edilmesi tavsiye edilir. Polyester ve pamuk karışımı oversize polo yaka tişört modelleri daha uzun süreli olmasının yanı sıra daha az nefes alarak rahatlık düzeyini indirir.

 

Erkek Oversize Polo Yaka Tişört Giyenlere Tavsiyeler

 

Erkekler oversize polo yaka tişört giyerken birçok hata yapmaktadır. Bu durumdan dolayı şıklık ve rahatlık açısından da eksiye düşen erkeklere tavsiye verilmesinde fayda vardır.

 
 • Oversize polo yaka tişört kullanırken, içerisine atlet veya ayrıca başka bir tişört giyilmemesi gerekmektedir.
 •  
 • Cepli oversize erkek tişört modellerinin seçilerek daha salaş bir görüntü yakalanabilir. Dolayısıyla cepli oversize polo yaka tişört modellerinden kaçınılması gerekir.
 •  
 • Uzun kollu oversize polo yaka tişört modellerinden sakınılmasında fayda var. Çünkü polo yaka tişörtler çıktığı ilk zamandan beri kısa kollu olarak karşımıza çıkmaktadır. 
 •  
 • Sportif oversize polo yaka tişört modellerinin gündelik kombinlerde kullanılmamasında fayda var. Üretildiği alan tenis veya golf gibi spor çeşitlerine yönelik olmasından dolayı, gündüz veya gece kombinlerde şıklığı düşürmektedir. 
 

Erkek Oversize Polo Yaka Tişört Kombinleri

 

Erkeklerin en zorlandığı bir diğer konu ise oversize polo yaka tişört modellerini nasıl kombinleyebilirim sorusudur. Şıklık ve rahatlığı arayan insanlar için oversize polo yaka tişört kombin önerileri şu şekildedir.

 
 • Rahatlığı ön plana çıkarmak isteyen erkekler oversize polo yaka tişört modellerini, haki tonlarda şortlar ve kanvas ayakkabılar ile kombinleyebilir,
 •  
 • Daha dikkat çekici bir görüntü isteyen erkekler oversize polo yaka tişört modellerini; kot şort, chino model şortlar veya kot pantolon ile kombinleyebilir.
 •  
 • Resmi kombin yapmak isteyen erkekler ise, oversize polo yaka tişört modellerini chino pantolonlar ile kombinleyebilir.

 

 

Etiketler: oversize polo yaka tişört, oversize tişört erkek, erkek oversize tişört, oversize erkek tişört
Mayıs 16, 2022
Listeye dön
Çerez Kullanımı